top of page
  • Фото автораUCEE

Для молоді та освітян Рівненщини презентували програми навчання в ЄС

Рівненщину відвідала делегація представництва ЄвроСоюзу в рамках інформаційної кампанії «Будуємо Європу в Україні».


У зустрічі в Рівненській ОДА взяли участь представники вищих навчальних закладів Рівного, фахівці управлінь освіти, громадських організацій, студенти. Присутнім презентували низку навчальних програм та можливостей, що впроваджуються Євросоюзом для українців.


Як розповіла заступник голови Рівненської ОДА Світлана Богатирчук-Кривко, Угода про асоціацію з Євросоюзом, підписана у 2014 році, передбачає багато напрямів співпраці, а головне – матеріальну і організаційну підтримку.


«За ці роки відбулося більше 10 тисяч обмінів студентськими делегаціями. Загалом на усі програми в Україні Євросоюз виділив більше 13 мільярдів євро. У Рівненській області теж є багато проектів, які фінансуються за кошти ЄС. Це не лише освітні програми, а й в галузі культури та медицини», - відзначила Світлана Богатирчук-Кривко.


Про освітні програми ЄС присутніх поінформував менеджер інформаційної кампанії «Будуємо Європу в Україні» Станіслав Корольков. Наразі на території держави реалізовується більше 300 галузевих проектів ЄС, які є безкоштовними для громадян України. Зокрема, в освітньому секторі наймасштабнішою програмою він назвав ERASMUS+.


«Це величезна програма підтримки будь-яких освітніх ініціатив. Поки що Програма розрахована до 2020 року включно, але має бути продовжена. Вона відкрита не лише для студентів, а й для викладачів, громадських організацій», – повідомив менеджер представництва.


В рамках програми ERASMUS+ діють низка проектів таких, як – «Дії Марії Складовської-Кюрі» (можливість отримання наукового ступеню в країнах ЄС), програма з підтримки та розвитку волонтерського руху й інші.


«EU RAXESS» – також є однією з потужних програм, яка підтримує багато напрямів освітньої співпраці. Значна підтримка тут надається представникам освітнього сектору, які здобувають вищу освіту і науковий ступінь в країнах ЄС.


Крім цього, четвертий рік поспіль Представництво ЄС в Україні проводить у різних регіонах «Єврошколи» для студентів останніх курсів та випускників вузів. Це потужні чотириденні сесії, в рамках яких відбуваються семінари, зустрічі з експертами різних дисциплін.


Наступна програма - e-TWINNING - спрямована на те, щоб долучити українські школи до мережі європейських шкіл. У цьому проекті беруть участь 44 країни, в яких реалізовується понад 75 спільних проектів.


Також Станіслав Корольков поінформував про один із мережевих проектів ЄС – Інформаційні центри ЄС в Україні, що виконують частину просвітницької та комунікаційної функції Представництва ЄС на місцях. Вони відкриті в кожній області. На Рівненщині такий центр діє на базі Національного університету «Острозька академія».


Джерело: https://www.rv.gov.ua


7 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page