top of page
  • Фото автораUCEE

Проєкт із впровадження дуальної освіти розпочався у 44 ВНЗ

У найближчі 4 роки 44 заклади фахової передвищої та вищої освіти втілюватимуть експеримент із впровадження дуальної освіти. За цей час разом з роботодавцями вони напрацюють оптимальні способи використання такої форми освіти, а результати використають для створення правил, за якими ця система діятиме у майбутньому. Про це йшлося під час пресконференції, присвяченій старту проєкту 14 листопада 2019 року в Києві.


“Для початку хочу зазначити, що нині законодавче поле щодо дуальної освіти знаходиться на стадії формування. Адже вперше таке поняття як дуальна освіта зазначається у Законі “Про освіту” 2017 року. Для того, щоб нова нормативка була ефективною та дієвою, зараз нам потрібно напрацювати кілька моделей, які, зокрема, регулюватимуть взаємодію університетів, роботодавців та студентів. До експерименту долучений широкий перелік закладів, які відпрацьовуватимуть різноманітні формати співпраці з роботодавцями”, – зазначив генеральний директор директорату вищої освіти і освіти дорослих Олег Шаров.


Він також пояснив, що дуальна освіта безпосередньо залучає студента до виробничого процесу і не має нічого спільного з просто “гарно організованою практикою”. У такий спосіб учень може одразу закріплювати теоретичні знання на практиці, а також опановувати особливості професії на підприємстві.


Важливо, що учасниками експерименту стали роботодавці різних напрямів: ІТ-компанії, конструкторські бюро, банки, промислові, харчові та аграрні підприємства.


Ознайомитися з переліком закладів, які беруть участь в експерименті, можна тут.


Джерело: https://mon.gov.ua


10 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page