top of page
  • Фото автораUCEE

П'ять безкоштовних додатків, які допоможуть у вивченні німецької мови

Nie możesz poradzić sobie z nauką języka niemieckiego. Na szczęście istnieje wiele aplikacji językowych, dzięki którym nie będziesz mieć już wymówek. Oto 5 najlepszych z nich.


Najlepszym sposobem na szybką naukę języka niemieckiego jest jak najczęstsze przebywanie w towarzystwie mieszkańców Niemiec, ale jeśli jest to niemożliwe z różnych powodów, możesz skorzystać z pomocy bezpłatnych aplikacji, które oferują także darmowe lekcje. Wystarczy 10 minut dziennie w trakcie podróży do pracy, by zwiększać stopniowo Twoje umiejętności językowe.

Duolingo

Jedna z najbardziej wszechstronnych i najlepiej ocenionych aplikacji do nauki języków obcych. Twórcy Duolingo twierdzą, że 34 godziny nauki poprzez ich aplikację “są równoznaczne z semestrem edukacji na poziomie uniwersyteckim”. Gramatyka, słownictwo i zwroty są podzielone na tematy, które można utrwalić dzięki przyjemnym i nietrudnym ćwiczeniom. Minusem aplikacji jest to, że nie można wybrać konkretnych tematów do nauki, lecz trzeba je odblokować we właściwej kolejności.


Linguee

Odkryj unikalny zasób słownictwa aplikacji Linguee. Dzięki milionom wiarygodnych tłumaczeń, nauka języków obcych będzie prostsza niż kiedykolwiek. Czy w szkole czy na uniwersytecie — używając Linguee polepszysz z łatwością swoje umiejętności z niemieckiego. Linguee jest intuitywna i szybka.


Der Die Das

Der Die Das to aplikacja uczy używania rodzajników. Jest bardzo prosta i idealna zarówno dla tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem niemieckim, jak i dla tych, którzy mają już zaawansowane umiejętności. W części teoretycznej zawiera reguły wyjaśnione i opatrzone przykładami, zaś w części praktycznej oferuje szereg ćwiczeń utrwalających zdobytą wiedzę teoretyczną. W bazie aplikacji jest ponad 17000 rzeczowników.


Memrise

Dzięki tej aplikacji będziecie mogli nauczyć się zarówno słówek, jak i zwrotów Pozwala ona powtarzać nowe słówka i zwroty w wybranych odstępach czasu, co sprzyja efektywnemu zapamiętaniu. Możesz wybierać spośród wielu kursów do nauki na Memrise – w zależności od Twojego poziomu czy tematyki, jaka Cię interesuje. Kursy są tworzone w dużej mierze przez użytkowników Memrise.


Der Tagesspiegel

Aplikacja niemieckiej gazety jest doskonałym darmowym źródłem do ćwiczenia niemieckiego czytania ze zrozumieniem. Jest to szczególnie dobra opcja dla osób z zaawansowaną znajomością niemieckiego. W aplikacji jest mnóstwo artykułów i przez pierwszy miesiąc można również pobrać cyfrowe kopie dziennika.5 переглядів0 коментарів

Comentarios


bottom of page