top of page
  • Фото автораUCEE

Українські вступники відповідально підійшли до вибору ВИШуЦьогорічні вступники більш виважено підходять до вибору спеціальності та вишу, а завдяки механізму «місце йде за студентом» більш як три чверті – 75,4% – рекомендованих до зарахування отримали місця в омріяних університетах. Про це, а також про одну з основних новацій вступної кампанії наступного року  розповіла Міністр освіти і науки Лілія Гриневич сьогодні, 6 серпня 2019 року, під час підсумкової пресконференції щодо результатів вступу-2019.


«Якщо порівняти минулорічну кампанію та цьогорічну, ми бачимо, що зросла кількість вступників та електронних кабінетів, які вони створили, але зменшилась кількість заяв. Це означає, що вступники були більш сфокусовані на тому, куди вони хочуть вступити», – відзначила Міністр.


Так, якщо торік було створено 162 тисячі кабінетів та подано 914,5 тис. заяв, то цього року було створено 168 тис. кабінетів, а подано заяв – 831,5. Це при тому, що на бюджет кількість заяв та спеціальностей залишились незмінними з минулого року.

«Можливо, однією з причин є велика робота, за яку я хочу подякувати аналітичному центру CEDOS. Вони підготували спеціальне тестування для вступників. Пройшовши цей тест, вони могли краще визначитися, куди вступати, поставити собі питання. Загалом сторінку цього тесту впродовж вступної кампанії переглянули 131тис осіб», – додала Лілія Гриневич.


Вона підкреслила, що широкий конкурс – механізм, коли «місце йде за кращим студентом в обраний виш» – дозволив понад 75% рекомендованим до зарахування на бюджет дістати місце саме в омріяному закладі. Тобто це ті університети, які вступники ставили за 1-м або за 2-м пріоритетом.


«Для нас це дуже важливий показник. Це означає, що система працює правильно, механізм широкого конкурсу повністю виправдовує себе і дає не просто можливість абітурієнту з високими балами ЗНО отримати місце держзамовлення, а й отримати його в тому університеті і на тій спеціальності, про які вони мріють», – зазначила Міністр.


Водночас найбільше занепокоєння викликає ситуація, що складається з 6-м та 7-м пріоритетами. За ними найменша кількість вступників отримує рекомендації до зарахування і найбільша частка відмовляється від наданого місця держзамовлення.

Так, за 6-м та 7-м пріоритетом місця отримали лише 3,1% та 2,5% рекомендованих до зарахування відповідно, а відсоток відмов за цими пріоритетами понад 35%.


На думку Лілії Гриневич, це причина переглянути умови прийому на наступний рік та залишити для вступників можливість подати 5 заяв на бюджет. Заразом буде зняте обмеження за кількістю спеціальностей.


«Дані цієї вступної кампанії свідчать, що нема потреби подавати 7 заяв, бо ці 6-й та 7-й пріоритети практично не працюють. Ми вважаємо, що наступного року потрібно внести зміни до умов прийому. Ви знаєте, що цьогоріч абітурієнт міг подати на бюджет 7 заяв на 4 спеціальності. Ми пропонуємо, щоб за спеціальностями обмеження не було взагалі, а абітурієнт мав 5 заяв. Кожну він на власний розсуд зможе подати у будь-який виш та на будь-яку спеціальність», – пояснила Міністр.


1 серпня був оприлюднений список зарахованих на бюджет.


Цьогоріч рекомендації до зарахування на бюджет отримали 60 тисяч 354 вступники на базі 11-ти класів. З них до 1 серпня намір навчатися на бюджеті підтвердили 52 тисячі 561 вступник, тобто 87,1% від усіх рекомендованих.


Водночас терміни зарахування на контракт визначає кожен заклад вищої освіти окремо, однак воно може тривати до 30 вересня.


Джерело: https://mon.gov.ua

4 перегляди0 коментарів

Comments


bottom of page