top of page
  • Фото автораUCEE

Що обрати: TOEFL, IELTS чи Cambridge ESOL?

При обранні програми навчання англійською мовою, основною проблематикою для абітурієнта є здача міжнародного тесту на підтвердження рівня володіння англійською мовою. Без сумніву до найпопулярніших тестів відносять TOEFL та IELTS та Cambridge ESOL.


TOEFL (Test Of English as a Foreign Language) створено американською компанією Educational Testing Service (ETS) ще у 1964 році з метою оцінки рівня володіння англійською таких заявників, для яких ця мова не є рідною.  Найчастіше в інтернеті  можна зустріти дві його варіації: паперовий іспит  (TOEFL PBT) та інтернет-іспит (TOEFL iBT). Зрозуміло, що в епоху глобалізації паперовий варіант майже не застосовується.


TOEFL iBT складається з 4 модулів (Reading, Speaking, Listening і Writing) та триває 4 години. Оцінювання відбувається за шкалою від 0 до 120 балів, за кожен модуль максимальний бал становить 30. Зазначимо, що при складанні цього тесту не існує мінімальної суми набраних балів, це може бути як 120 так і 10 балів. Тому, обираючи даний тест, враховуйте що :

  • сума набраних балів повинна бути не менша, ніж зазначена на сторінці Вашого ВНЗ, як правило це 87+, іноді допускається 74+;

  • з результатом іспиту Ви зможете ознайомитись онлайн (на сайті екзаменаційного центру) через 14 днів після здачі;

  • офіційне паперове підтвердження отримаєте поштою протягом 30-50 днів після здачі.

Сертифікат  TOEFL є дійсний протягом 2 років та визнається Польщею, Німеччиною, Великобританією, Канадою, США, Італією, Францією та іншими країнами. Вартість іспиту становить від 160 $ до 250$.


IELTS (International English Language Testing System) створено у 1990 році Кембриджським Університетом, Британською Радою та Австралійської освітньою організацією IDP, з метою оцінки рівня володіння англійською заявників, що планують іммігрувати, навчатися або проходити практику в англомовному середовищі, та для яких англійська мова не є рідною.


IELTS є єдиним іспитом, котрим оцінюється рівень володіння мовою з урахуванням подальшого середовища її використання: для вступу до вузів - Academic Module та для іміграції - General Module. 


Даний тест, як і попередній, складається з 4 модулів (Reading, Speaking, Listening і Writing) та триває близько 3 годин. При цьому в один день проходять модулі Listening, Reading і Writing, а Speaking може бути проведений протягом 7 наступних днів.


Оцінювання відбувається на підставі результатів усіх модулів за шкалою від 0 до 9 балів. Для вступу до більшості польських ВНЗ достатньо набрати 5.5-6.5 балів.


Сертифікат IELTS дійсний протягом 2 років та визнається більш ніж у 700 ВНЗ у 120 країнах світу.


Вартість іспиту становить до 250$.


Іспити Cambridge ESOL (English for Speakers of Other Languages) створені та координуються підрозділом Кембріджського університету (University of Cambridge) та відповідають встановленій загальноєвропейській системі оцінки мовної кваліфікації - від рівня А1 до рівня С2 . Дані іспити включають тести на визначення рівня володіння англійською мовою (KET, PET, FCE, CAE, CPE) та діловою англійською мовою (BEC Preliminary, BEC Vantage, BEC Higher).


Враховуючи, що ми ведемо мову про обрання сертифікату для пред’явлення до університету з метою вступу, радимо зосередити увагу на сертифікаті FCE (від рівня А до рівня С), що складається з 5-ти частин: Reading, Writing, Use of English, Listening, Speaking. Даний сертифікат  видається за умови успішної здачі, зокрема прохідний бал визначається 60%, 75% та 80% - від правильно наданих відповідей.


Окремі ВНЗ допускають наявність сертифікату PET (рівень В1 за шкалою CEFR).


Обравши  іспити Cambridge ESOL, зверніть увагу:

  • незалежно від виду сертифікату, вони рахуються  найпрестижнішими та такими що не мають терміну дії – безстроковими, визнаються  тисячам ВНЗ по всьому світу;

  • з результатом іспиту Ви зможете ознайомитись протягом 2 місяців після здачі;

  • офіційне паперове підтвердження отримаєте поштою потягом 3 місяців після здачі. 

Джерело: http://www.unekostudy.com


8 переглядів0 коментарів

Commentaires


bottom of page