top of page
  • https://uainkrakow.pl

Додаток і сайт "Jakdojade", що полегшує міське життя в Польщі

Jakdojade.pl – це інтернет-сторінка й додаток, який показує шлях від однієї зупинки до іншої, детально вказуючи, яким транспортом найкраще здійснити цю подорож. UAinKrakow.pl детально розповідає, що це за сайт і програма, та чому вони можуть бути корисними для життя в Польщі.Ідея створення додатку, який полегшив би пересування містом, прийшла двом студентам політехніки в Познані: Артурові Шихті й Миколаю Грайку, пізніше до них приєднався Бартош Бурек. Вперше додаток був запущений в 2008 році у Познані й швидко набув популярності.

«Jakdojade» доступний вже у понад 40 містах Польщі, в тім також у Кракові. На офіційному сайті вказують, що щомісяця ним користується понад 4 мільйони осіб. Користування з сайту і додатку на iOS і Android безплатне, однак з рекламою. Якщо реклама заважає – можна придбати версію «преміум» за 1,99 злотих на місяць, або 0,99 при оплаті за рік (сума за рік – 11,99 для Android та 23,99 злотих одноразово для iOS).

Навігація подорожі

Основною функцією «Jakdojade» є показання найзручнішого шляху з пункту А в пункт Б. Користувач обирає зупинку, або вулицю на якій знаходиться (або дозволяє додатку чи сайту зробити це автоматично за допомогою GPS), а потім вписує ціль подорожі.

Після цього програма показує, яким транспортом можна дістатись до місця призначення та з якої зупинки він від’їжджає. Показує також час, коли автобус чи трамвай будуть на зупинці, скільки хвилин займе дорога до зупинки і яка тривалість цілої подорожі з пересадками.

Додаток і сайт працюють в трьох режимах: «Зручний» покаже трасу з найменшою кількістю пересадок, але це може видовжити загальний час подорожі. В «оптимальному» з’явиться найбільш збалансований щодо часу на пересадки й подорожі варіант. «Швидкий» режим дозволить дістатись до місця призначення найшвидше, але з меншим часом на пересадки. Сайт і додаток показують також розклад потягів до міст агломерації (наприклад, в Кракові можна перевірити о котрій від’їжджає потяг до Бохнії або Вієлічки).

«Jakdojade» має також кілька додаткових функцій. Користувач може зробити вибір на користь якогось конкретного транспорту (автобус, трамвай чи потяг), або налаштувати додаток так, щоб той показував лише транспорт з низькою підлогою (для пасажирів на візку або з коляскою).

Купівля квитків

З вересня 2017 року через додаток можна купувати квитки на проїзд як і для одного пасажира, так і для групи. Для того, щоб придбати квиток, не обов’язково мати додаток на телефоні. На сторінку можна зайти з браузера, а квиток купити за допомогою послуги BLIK. Після успішної купівлі квитка почнеться відлік часу його дійсності. Додаток повідомить, коли залишатиметься менш ніж 5 хвилин до моменту, як квиток перестане бути дійсним. Якщо під час поїздки контролер попросить показати проїзний, то вистачить лише натиснути кнопку «pokaż bilet do kontroli» і з’явиться унікальний QR код з інформацією, коли квиток був придбаний. Зазвичай контролери дивляться тільки на час, не скануючи коду.

Зверніть увагу: функція купівлі квитків недоступна у випадку подорожі потягом. Квиток на потяг можна придбати у кондуктора (в першому вагоні) або в білетоматах, які розташовані в більшості вагонів.

Скільки людей зараз на зупинці?

Під час пандемії коронавірусу в додатку з’явилась ще одна цікава функція. Тепер, обираючи початкову зупинку, користувач може бачити кількість людей на ній в реальному часі. Додаток також аналізує історію відвідування конкретної зупинки протягом дня.

Що далі?

Розробники додатку планують введення можливості відстежування транспорту в реальному часі. Це дозволить ще точніше планувати свій час на подорож і буде давати додаткову інформацію щодо можливих аварій на трасі, або про затримку транспорту. Ця функція вже доступна у Вроцлаві та Варшаві.

За матеріалами https://uainkrakow.pl

Tekst jest przygotowany w ramach projektu “Czego potrzebuje młodzież”, finansowanego ze środków Europejskiego Korpusu Solidarności.

155 переглядів0 коментарів

Comments


bottom of page